• miesto: Sklad č. 7 (Eurovea)
  • dátum: 5. október 2011
  • kolekcia: 97 diel 45 slovenských autorov 
  • vydražených: 27 diel
  • suma: 18 599 eur
  • v spolupráci: Sotheby´s, Eurovea


V októbri 2011 realizovala Nadácia - Centrum súčasného umenia v priestoroch Skladu č. 7 v areáli Eurovea v Bratislave deviaty ročník Aukcie súčasného slovenského umenia pod záštitou rakúskej pobočky aukčného domu Sotheby´s. Aukcia bola po druhý krát súčasťou festivalu vizuálneho umenia BLAF. 

Tento ročník Aukcie sa opätovne odlišoval od iných aukcií súčasného umenia svojím záberom na najsúčasnejšie umenie mladých autorov s veľkým potenciálom, tzv. „live art“. Aukčná kolekcia zostavená Luciou Gavulovou obsahovala 97 diel (v časovom rozmedzí od 1962 po 2011) 45 autorov, z ktorých najširšie zastúpená bola generácia autorov vo veku 20 až 45 rokov.

Na Aukcii bolo pod vedením licitátorky Andrey Jungmann (Sotheby´s Wien) z kolekcie 97 diel vydražených 27 diel. Najväčší záujem zaznamenali položky od Júliusa Kollera, Milana Adamčiaka, Lucie Tallovej, Maiji Laurinen, Ivana Csudaia, Ivany Šátekovej a Juraja Kollára ako aj diela z vizuálu tohtoročnej aukcie od Tomáša Šoltýsa. 

 

Aukcia mala opäť benefičný charakter. Výťažok z nej bol použitý na podporu projektov súčasného výtvarného umenia realizované v rámci festivalu vizuálneho umenia BLAF 2012.

Vizuálom Aukcie 2011 bol záznam performance Tomáša Šoltýsa Man on the River, v rámci ktorej sa v nehybnom geste nechal na drevenom ráme unášať po toku Dunaja.

Viac informácií nájdete vo výročných správach.

assu come in